ozonowanie/osuszanie: +48 570 212 400
 
mail: time4ozone@gmail.com
OZONOWANIE

OSUSZANIE

  Zadbaj o zdrowie swojej rodziny z naszymi urządzeniami

odkażanie klimatyzacji i 

wnętrza

samochodów

      Ozon naturalna metoda dezynfekcji  w służbie dla Ciebie

Nasz cel to Państwa zadowolenie!

Metody osuszania

Pomiary wilgotności

Przed każdym procesem osuszania niezbędne jest wykonanie pomiarów wilgotności ścian i podłóg oraz warunków kllimatycznych w pomieszczeniu jak wilgotność, temperatura czy punkty rosy. Pomiar pozwoli nam ustalić obszar i stopień zawilgocenia, znając obszar zawilgocenia jesteśmy wstanie ustalić przyczynę zawilgocenia. Znając punkty rosy czyli miejsca w których skrapla się wilgoćTo właśnie od usunięcia przyczyny wilgoci powinniśmy zacząć proces osuszania i dobrać odpowiednią metodę osuszania.

Osuszacze kondensacyjne

Osuszacze kondensacyjne to urządzenia które wyłapują wilgoć z powietrza, poprzez cyrkulację powietrza przez parownik, który doprowadza temperaturę przepływającego przez niego powietrza do punktu rosy. Skroplona woda gromadzi się w pojemniku urządzenia lub może być odprowadzana bezpośrednio do kanalizacji. Technologia ta jest przyspieszeniem naturalnego procesu osuszania pomieszczeń bez szkody dla części konstrukcyjnych budynku, wyposażenia oraz ludzi. Cechą urządzeń jest bardzo duża wydajność w wąskim zakresie wilgotności i temperatury. Najlepiej sprawdzają się w bardzo wysokiej wilgotności powietrza - ponad 80% oraz temperaturze ok. 30C. Poniżej tych warunków ich wydajność jest dużo mniejsza od znamionowej. 


urządzenia firmy TROTEC

Osuszacze adsorbcyjne

urządzenia firmy TROTEC

Urządzenia które zbierają wilgoć z powietrza wykorzystując zjawisko adsorpcji, przy tej metodzie wilgoć z powietrza pochłaniana jest przez rotor który jest pokryty substancją  zawierającą materiały higroskopijne pełniące funkcję adsorbentu. Zaletą osuszaczy adsorpcyjnych jest to że mają stałą wydajność w szerokim zakresie wilgotnośći i temperatury,  mogą pracować już w temperaturze 0 st.

Osuszanie warstw izolacji

Ouszanie warstw izolacji to proces który stosuje się po zalaniach, awariach instalacji wod-kan, po powodziach itp.  Pęknięcie rury w naszym domu pod naszą nie obecność skończy się zalaniem mieszkania i wniknięciem wody pod posadzkę, woda która dostanie  się pomiędzy warstwy izolacji musi zostać jak najszybciej usunięta. Samoistne jej odparowanie będzie się wiązało z bardzo długim czasem i skutkami ubocznymi takimi jak podciąganie wilgoci przez ściany i ich zawilgocenie dodatkowo łuszczenie się powłok lakierniczych i murszenie tynku. Do osuszenia takich powierzchni przychodzą nam z pomocą sprężarki bocznokanałowe których celem jest wyciągnięcie wilgoci z miejsc niedostępnych za pomocą rur i nawiertów wykonanych np. w posadzce.

urządzenia firmy TROTEC

Osuszanie ścian panelami podczerwieni

urządzenia firmy TROTEC

Miejscowe zawilgocenia ścian możemy osuszać wspomagając się promiennikami podczerwienni. Promieniowanie podczerwone pozwala na bezpośrednie ogrzewanie obiektów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Dotyczy to zarówno osób, jak i przedmiotów takich jak ściany, sufity, podłogi oraz wyposażenie. Wszystkie te obiekty oddają później nagromadzoną energię cieplną do pomieszczenia. Proces ogrzewania  zawilgoconej ściany znacznie przyspiesza proces osuszania. Kilka zalet paneli:

  • Efektywne ogrzewanie przyjaznymi dla środowiska promieniami IR-C
  • Przenoszenie ciepła przez fale świetlne - bezpośrednie ogrzewanie obiektu bez strat kownwekcyjnych
  • Maksymalny stopień wydajności: 100 % pobranej energii elektrycznej przekształca się w ciepło
  • Czyste ciepło - brak hałasu, zapachu, kondensatu, nie zużywa tlenu, nie rozprasza kurzu
  • Przystosowany do powieszenia na ścianie lub wyposażony w uchwyty montażowe
  • Efektywne i ukierunkowane ogrzewanie, nie wzburza kurzu, odpowiedni dla alergików

Osuszanie wentylatorowe


Suszenie wentylatorami to niezbędna metoda przy stosowaniu osuszaczy kondensacyjnych aby wymusić jak największy ruch powietrza w osuszanym pomieszczeniu. Suche powietrze z osuszacza zbiera wilgoć ze ścian i jest jej transporterem.